پنجشنبه 4 بهمن 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت  
رسالت ، چشم انداز و معرفی دانشکده پزشکی اراک

 

رسالت :

 

تامین و ارتقاء سلامت جامعه با پرورش دانشجویان متعهد مسئول و پایبند به اخلاق حرفه ای با الگوی ایرانی - اسلامی است.

 

چشم انداز:

 

دانشکده پزشکی متعهد خواهد بود با تکیه بر نیروی انسانی متخصص به اهداف خود که همانا در راستای چشم انداز 1404 می باشد دست یابد. بر این اساس دانشکده تلاش خواهد کرد با ایجاد محیطی مبتنی بر مشارکت و استفاده بهینه از تمام نیروهای آموزشی و غیر آموزشی خود بهترین رتبه های آموزشی و پژوهشی را در میان دانشکده های هم سطح خود کسب نماید و نیز رتبه خود را در طول برنامه ارتقاء بخشد.

 

معرفی دانشکده:

 

مرکز آموزشی دانشکده پزشکی اراک فعایلت خود را از سال 1365 با هدف تربیت و آموزش پزشکان مورد نیاز جامعه آغاز نمود. از لحاظ رده بندی دانشگاه های کشور دانشکده پزشکی اراک دارای تیپ 2 می باشد، فعالیتهای امور اداری دانشجویان و اساتید توسط کارمندان که تعداد آنها 49 نفر است انجام می شود و فعالیتهای علمی و آموزشی به دو رشته علوم پایه و بالینی  و مقطع ارشد تقسیم می شود که توسط اعضاء هیئت علمی و اساتید حق  تدریس انجام می شود.

 

دانشکده پزشکی اراک در سال 1365 به صورت رسمی با مجوز وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و در راستای چشم انداز 20 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شروع بکار نموده و در حال حاضر از طریق کنکور  سراسری در مقاطع دکترای پزشکی، دستاری و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد. اکنون فرصتی استثنایی برای علاقمندان به تحصیل در رشته های پزشکی و علوم وابسته در محیط دانشگاهی با وسعت حدود  10 هزار  مترمربع و با امکانات رفاهی اعم  از  آزمایشگاه، خوابگاه، کتابخانه، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خدمات کامپیوتری، فضای ورزشی و ... در شهرستان اراک فراهم آمده و امید است این اقدام گامی مهم در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و موجب اعتلای سطح علمی- پژوهشی کشور گردد.

 

دانشکده پزشکی اراک در حال حاضر در  رشته های  ذیل مشغول به تعلیم  دانشجویان عزیز می باشد:

    

1 - مقطع دکترای عمومی : پزشکی

2 - مقطع کارشناسی ارشد : زیست فناوری  ، بیوشیمی ،علوم تشریح و  آناتومی ، آمار زیستی ، میکروبیولوژی ، فیزیولوژی و تاریخ علوم پزشکی

3 - مقطع دستیاری تخصصی : داخلی ، جراحی عمومی ، جراحی مغز و اعصاب ، جراحی استخوان و مفاصل ، بیهوشی ، طب اورژانس ، عفونی ، روانپزشکی ، زنان و زایمان ، رادیولوژی و کودکان

4 - PHD دکترای تخصصی : طب سنتی و دکترای پژوهشی

 

در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved